دات نت نیوک
X

 

  • چگونه پکیج خود را روی حالت زمستانی قرار دهیم؟

ابتدا باید شیر فلکه های رفت و برگشت زیر پکیج شواژ دیواری را کاملا باز کنیم در مرحله ی بعدی باید شیر فلکه های خود رادیاتور ها را باز کنیم ( در جهت موافق عقربه های ساعت بسته میشود و بر عکس باز می شود ) در مرحله آخر ولوم یا دکمه تعویض مد را در حالت زمستانی قرار می دهیم حالا دستگاه در حالت زمستانی است .

 

 

  • چگونه دستگاه خود را به حالت تابستانی بازگردانیم؟

برای بردن دستگاه به حالت تابستانی دستگاه یا همان پکیج شوفاژ دیواری را خاموش کنید سپس شیر فلکه های رفت و برگشت دستگاه را ببندید و فقط کافیست که ولومی که عکس شیر روی آن است یا دکمه تعویض مد را به حالت تابستانی ببرید و دستگاه در حالت تابستانی قرار می گیرد.

 

 

  • آیا می توان دستگاه را در بالکن نصب نمود؟

بله می توان اما حتما باید در باکن دودکش داشته باشید در غیر اینصورت از پکیج شوفاژ دیواری فن دار باید استفاده کنید.

 

 

  • در چه شرایطی باید از پکیج شوفاژ دیواری فن دار استفاده کنیم؟​

۱-در صورتی که ساختمان فاقد دودکش است 
۲- متراژ ساختمان کمتر از ۶۵ متر است
 ۳- فاصله پکیج شوفاژ دیواری تا دودکش بیش تر از ۳۰ سانتی متر باشد باید از پکیج شوفاژ دیواری فن دار استفاده کرد .
 ۴- – در صورتی که پکیج شوفاژ دیواری در طبقات آخر باشد و ارتفاع دودکش کم باشد.

 

 

  • چگونه از جرم گرفتن پکیج جلوگیری کنیم؟
    با استفاده از رسوب گیر پلی فسفات و یا استفاده از رسوب گیر های مغناطیسی

 

 

  • چگونه رادیاتورهایمان را هواگیری کنیم؟

اگر شما روبروی رادیاتور بایستید یک شیر فلکه می بینید در بالای رادیاتور در امتداد آن در طرف مقابل یک مهره قرار دارد که اگر شما آچار هوا گیری داشته باشید می توانید آن را در جهت مخالف عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود فقط قبل از باز کردن شیر باید زیر دستتان یک ظرف کوچک باشد تا زمانی هوا تخلیه شد و آب از شیر جاری شد سپس با آچار هواگیری باز شیر را ببندید.
 

 

  • اگر یکی از شیرهای سرویس منزل آبگرم نداشت اما بقیه داشت مشکل چیست؟

اگر پکیج شوفاژ دیواری معیوب باشد تمام شیر آلات آب گرم نخواهند داشت اما اگر فقط یکی از شیر ها مشکل داشته باشد قطعا همان یک شیر احتیاج به سرویس دارد و اشکال به پکیج شوفاژ دیواری مربوط نمی شود.

 

 

عملکرد مدارهای گرمایش و آب گرم مصرفی چگونه است؟


عملکرد زمستانی: این دستگاه در فصل زمستان آب گرم مدار گرمایش را تامین می کند. وقتی شیر آب گرم مصرفی باز می‌شود با عبور جریان آب از سوییچ جریان، این سوییچ فعال شده و با ارسال فرمان به شیر سه طرفه برقی از طریق برد کنترل الکترونیک، مدار رادیاتورها موقتا قطع و آب مدار گرمایش به مبدل حرارتی ثانویه هدایت می‌شود، به این ترتیب آب گرم مصرفی نیز به صورت فوری تامین می گردد.
بلافاصله پس از بسته شدن شیر آب گرم مصرفی، شیر سه طرفه برقی به طور اتوماتیک آب گرم مدار گرمایش را به مدار رادیاتورها هدایت می کند.
عملکرد تابستانی: در این حالت دستگاه تنها در هنگام نیاز به تامین آب گرم مصرفی به صورت اتوماتیک روشن می شود. هنگامی که مصرف کننده یکی از شیرهای آب گرم را باز می‌کند، فرمان روشن شدن مشعل از طریق سوییچ جریان و برد کنترل الکترونیک صادر شده و آب گرم مصرفی با بهره گیری از مبدل حرارتی ثانویه به صورت فوری تامین می شود.با بسته شدن شیر آب گرم مصرفی، بلافاصله دستگاه خاموش می شود.

 

تفاوت پکیج‌های شوفاژ دیواری مدل محفظه احتراق بسته (فن دار) با پکیج‌های شوفاژدیواری معمولی چیست؟
 
تفاوت این مدل محصول با مدل‌های معمولی پکیج شوفاژ دیواری این است که محفظه احتراق این نوع مدل‌ها بسته است و عمل تخلیه دود و مکش هوا از طریق یک دودکش دوجــداره مخصــوص صــورت می پذیرد. این مدل‌ها به یک فن نیز مجهز می باشند تا به کمک دودکش دوجداره، هوای لازم برای احتراق را از فضای آزاد به دستگاه برساند و گازهای ناشی از احتراق را به فضای آزاد هدایت نماید. به این ترتیب کیفیت هوای محل نصب نیز حفظ می گردد.
 

 

در صورت استفاده از موتورخانه مرکزی آیا برای جایگزینی آن با پکیج شوفاژدیواری نیاز به تغییر در لوله کشی می باشد؟


بله، لازم است لوله کشی از رایزرهای مربوط به موتورخانه کور شود و لوله کشی های رفت و برگشت در داخل واحد به پکیج شوفاژدیواری وصل شوند.همچنین می توان از پکیجهای موتورخانه ای با راندمان بیش از 107 درصد استفاده نمود که نیاز به تغییر لوله کشی نیز نمی باشد.