دات نت نیوک
X

 

                   واتساپ پکیج شوفاژ دیواری 09175956590

 

 • چگونه پکیج خود را روی حالت زمستانی قرار دهیم؟

ابتدا باید شیر فلکه های رفت و برگشت زیر پکیج شواژ دیواری را کاملا باز کنیم در مرحله ی بعدی باید شیر فلکه های خود رادیاتور ها را باز کنیم ( در جهت موافق عقربه های ساعت بسته میشود و بر عکس باز می شود ) در مرحله آخر ولوم یا دکمه تعویض مد را در حالت زمستانی قرار می دهیم حالا دستگاه در حالت زمستانی است .

 

 

 • چگونه دستگاه خود را به حالت تابستانی بازگردانیم؟

برای بردن دستگاه به حالت تابستانی دستگاه یا همان پکیج شوفاژ دیواری را خاموش کنید سپس شیر فلکه های رفت و برگشت دستگاه را ببندید و فقط کافیست که ولومی که عکس شیر روی آن است یا دکمه تعویض مد را به حالت تابستانی ببرید و دستگاه در حالت تابستانی قرار می گیرد.

 

 

 • آیا می توان دستگاه را در بالکن نصب نمود؟

بله می توان اما حتما باید در بالکن دودکش داشته باشید در غیر اینصورت از پکیج شوفاژ دیواری فن دار( رومسیلد) به همراه دودکش دو جداره استفاده کنید.

 

 • در چه شرایطی باید از پکیج شوفاژ دیواری فن دار استفاده کنیم؟​

۱-در صورتی که ساختمان فاقد دودکش است 
۲- متراژ ساختمان کمتر از ۶۵ متر است
 ۳- فاصله پکیج شوفاژ دیواری تا دودکش بیش تر از ۳۰ سانتی متر باشد باید از پکیج شوفاژ دیواری فن دار استفاده کرد .
 ۴- – در صورتی که پکیج شوفاژ دیواری در طبقات آخر باشد و ارتفاع دودکش کم باشد.

 

 

 • چگونه از جرم گرفتن پکیج جلوگیری کنیم؟
  با استفاده از رسوب گیر پلی فسفات و یا استفاده از رسوب گیر های مغناطیسی

 

 

 • چگونه رادیاتورهایمان را هواگیری کنیم؟

اگر شما روبروی رادیاتور بایستید یک شیر فلکه می بینید در بالای رادیاتور در امتداد آن در طرف مقابل یک مهره قرار دارد که اگر شما آچار هوا گیری داشته باشید می توانید آن را در جهت مخالف عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود فقط قبل از باز کردن شیر باید زیر دستتان یک ظرف کوچک باشد تا زمانی هوا تخلیه شد و آب از شیر جاری شد سپس با آچار هواگیری باز شیر را ببندید.
 

 

 • اگر یکی از شیرهای سرویس منزل آبگرم نداشت اما بقیه داشت مشکل چیست؟

اگر پکیج شوفاژ دیواری معیوب باشد تمام شیر آلات آب گرم نخواهند داشت اما اگر فقط یکی از شیر ها مشکل داشته باشد قطعا همان یک شیر احتیاج به سرویس دارد و اشکال به پکیج شوفاژ دیواری مربوط نمی شود.

 

 

عملکرد مدارهای گرمایش و آب گرم مصرفی چگونه است؟


عملکرد زمستانی: این دستگاه در فصل زمستان آب گرم مدار گرمایش را تامین می کند. وقتی شیر آب گرم مصرفی باز می‌شود با عبور جریان آب از سوییچ جریان، این سوییچ فعال شده و با ارسال فرمان به شیر سه طرفه برقی از طریق برد کنترل الکترونیک، مدار رادیاتورها موقتا قطع و آب مدار گرمایش به مبدل حرارتی ثانویه هدایت می‌شود، به این ترتیب آب گرم مصرفی نیز به صورت فوری تامین می گردد.
بلافاصله پس از بسته شدن شیر آب گرم مصرفی، شیر سه طرفه برقی به طور اتوماتیک آب گرم مدار گرمایش را به مدار رادیاتورها هدایت می کند.
عملکرد تابستانی: در این حالت دستگاه تنها در هنگام نیاز به تامین آب گرم مصرفی به صورت اتوماتیک روشن می شود. هنگامی که مصرف کننده یکی از شیرهای آب گرم را باز می‌کند، فرمان روشن شدن مشعل از طریق سوییچ جریان و برد کنترل الکترونیک صادر شده و آب گرم مصرفی با بهره گیری از مبدل حرارتی ثانویه به صورت فوری تامین می شود.با بسته شدن شیر آب گرم مصرفی، بلافاصله دستگاه خاموش می شود.

 

تفاوت پکیج‌های شوفاژ دیواری مدل محفظه احتراق بسته (فن دار) با پکیج‌های شوفاژدیواری معمولی چیست؟
 
تفاوت این مدل محصول با مدل‌های معمولی پکیج شوفاژ دیواری این است که محفظه احتراق این نوع مدل‌ها بسته است و عمل تخلیه دود و مکش هوا از طریق یک دودکش دوجــداره مخصــوص صــورت می پذیرد. این مدل‌ها به یک فن نیز مجهز می باشند تا به کمک دودکش دوجداره، هوای لازم برای احتراق را از فضای آزاد به دستگاه برساند و گازهای ناشی از احتراق را به فضای آزاد هدایت نماید. به این ترتیب کیفیت هوای محل نصب نیز حفظ می گردد.
 

 

در صورت استفاده از موتورخانه مرکزی آیا برای جایگزینی آن با پکیج شوفاژدیواری نیاز به تغییر در لوله کشی می باشد؟


بله، لازم است لوله کشی از رایزرهای مربوط به موتورخانه کور شود و لوله کشی های رفت و برگشت در داخل واحد به پکیج شوفاژدیواری وصل شوند.همچنین می توان از پکیجهای موتورخانه ای با راندمان بیش از 107 درصد استفاده نمود که نیاز به تغییر لوله کشی نیز نمی باشد.

 

 

 • بهترین مدل پکیج شوفاژدیواری کدام است؟

هر مدل برای شرایط خاصی طراحی شده است.
مدل مناسب با توجه به نیاز مشتری، شرایط ساختمان، مصالح به کار رفته شده و منطقه آب و هوایی محل نصب مشخص می‌شود.برای مثال پکیج های مخزنی جهت نصب در مناطقی که رسوبات آب زیاد است و یا از دستگاههای هوایی استفاده شده است پیشنهاد میشود.

 

 • هر چند وقت یک بار، رسوب‌زدایی لوله های پکیج شوفاژدیواری ضروری است؟

بستگی به میزان سختی آب منطقه و املاح موجود در آب دارد.همچنین میتوان جهت پایین آوردن میزان سختی آب از فیلترهای رسوبگیر استفاده نمود.دمای کارکردی پکیج نیز تاثیر بسزایی در این زمینه دارد.

 • آیا در مناطقی که املاح و رسوب آب زیاد است، استفاده از پکیج شوفاژدیواری مناسب است؟

بله, می توان از پکیج های دو مبدله استفاده نمود و همچنین جهت رسوب گرفتن کمتر می توان از مدلهای مخزنی استفاده نمود.
 

 

 • بهترین راهکار برای کمتر رسوب گرفتن مبدل پکیج شوفاژدیواری چیست؟

خرید مدل مناسب با توجه منطقه شما و همچنین استفاده از فیلترهای رسوبگیر بر سر راه ورودی پکیج

 

 

 • فشار آب مرتبا پایین می آید و درجه مانومتر روی صفر قرار می گیرد.

 ​وجود نشتی آب در در پکیج, رادیاتورها و یا لوله های واسطه
 

 

 • شعله مشعل پکیج زرد می سوزد

  ​دودکش مکش خوبی ندارد
  هوای کافی جهت احتراق وجود ندارد
  مشعل کثیف شده است

 

 

 

 • فشار آب مرتبا بالا می رود

​   شیر پرکن دستگاه نشتی دارد
  مبدل دستگاه سوراخ شده است

 

 • آب مصرفی خوب گرم نمی شود

 مبدل دستگاه رسوب گرفته است
فشار مشعل کم است
دبی آب ورودی به دستگاه زیاد است

 

پمپ می چرخد اما آب گرمی در مدار نیست، علت چیست؟


 در این حالت ابتدا باید این نکته را مدنظر داشت که چرخش آب از میزان گرمی و سردی رفت و برگشت مشخص می ‌شود و بر اساس تجربه ۴ حالت برای این شرایط در نظر گرفته شده است:
•    مدار رادیاتور گرفته است.
•    شیر سه راهه خراب است.
•    پروانه از محور خارج شده.
•    موتور پمپ ضعیف شده و قدرت کافی را ندارد.

 

 

پمپ استارت نمی خورد، علت چیست؟


 محتمل ترین علت، خرابی خازن است که با شارژ و دشارژ کردن و در نهایت با بررسی مقاومت آنی از سلامت خازن و یا خرابی آن می توان اطمینان حاصل کرد. در این مورد بررسی فنی، دانش و تجربه لازم کار می باشد.
•    پمپ سوخته است که باید سلامت سیم کشی ها و برد چک شود.
•    پمپ جام کرده است که باید پیچ پشتیبانی ضد جام را با پیچ گوشتی باز کنید که تشخیص جام کردن پمپ نیز نیازمند مهارت می باشد.